Tepelná čerpadla ESTiA

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Ekologický a úsporný zdroj topení / chlazení.

Tepelné čerpadlo TOSHIBA vzduch-voda získává teplo pro vytápění a ohřev vody z okolního vzduchu.

ESTIA tepelné čerpadlo vzduch-voda získává energii ze vzduchu a předává ji do topného systému. Hlavními aktéry této tepelné výměny jsou velmi úsporně pracující kompresor a ekologické chladivo v okruhu tepelného čerpadla. 
Katalog ke stažení ZDE

Nízké provozní náklady

Tepelné čerpadlo vzduch-voda plně využívá volně dostupnou a obnovitelnou energii z okolního vzduchu. Zajistí příjemné teplo, přípravu teplé vody a nebo chlazení – a s minimálními provozními náklady.

Šetrné k životnému prostředí

Využití vzduchu jako zdroje energie je z hlediska CO2 zcela neutrální a nezpůsobuje vznik žádných emisí. Při využití 100 % ekologické elektrické energie z obnovitelných zdrojů je výsledná ekologická stopa zcela nulová

Maximální komfort

Obě vnitřní jednotky – provedení All-in-One, resp. Hydrobox – nejsou větší než lednička, resp. nástěnná lékárnička. Díky tomu se bez obtíží dají umístit i do té nejmenší kuchyně v bytě nebo do technické místnosti. Zcela odpadá potřeba prostoru pro skladování paliva nebo vznik nečistot, prachu a popela.

Toshiba produkty

ESTIA Split R32

Hydrobox
Optimální pro rekonstrukce domů – Snadná výměna stávajícího kotle
Vhodné pro starší systémy, např. se stávajícími topnými tělesy

ESTIA Split R32

All-In-One
Speciálně navrženo pro novostavby – kompaktní zařízení šetřící místo Určeno pro moderní systémy, např. podlahové / stěnové / stropní vytápění

ESTIA Split R410A

Hydrobox
Určeno pro objekty s požadavkem na vyšší topný výkon Jmenovitý topný výkon až 16 kW

Investice do budoucna

Tepelné čerpadlo vzduch-voda spojuje výhodu nízkých pořizovacích nákladů mezi obnovitelnými zdroji s nízkými provozními náklady. Má velmi univerzální použití – v novostavbách i při rekonstrukcích. Může řešit topení – ať již pro nové nebo stávající radiátory, pro podlahové nebo stěnové vytápění. Může ohřívat teplou užitkovou vodu nebo vodu v bazénu. V zimě můžete tepelným čerpadlem objekt temperovat. V létě při použití fancoilů můžete objekt chladit!

Pro starší dům

Systém ESTIA je ideální pro rekonstrukce stávajících objektů tohoto typu. Výměna zdroje tepla u stávajícího velkoobjemového teplovodního topení obvykle nepředstavuje žádný problém. Montáž je většinou hotová během jednoho dne a používat lze nadále i stávající topná tělesa a často i rozvody.

Pro nový dům

Při plánování nového domu lze zohlednit všechny požadavky na teplovodní topení, včetně chlazení a ohřevu TUV nebo bazénu. Není potřeba řešit prostor pro skladování paliva a na obnovitelné zdroje lze čerpat dotace.

Životní prostředí

Získávat energii ze vzduchu patří mezi trvale udržitelné zdroje tepla, neutrální postoj z hlediska bilance CO2 a technologie šetrné k životnímu prostředí. Díky absenci spalování nevznikají při takovém topení žádné saze ani jemný prach.

Kontaktujte nás​

Potřebujete poradit? Rádi se vám budeme věnovat!
GDPR Ochrana osobních údajů
© 2024 Všechna práva vyhrazena | GRANZ KOLÍN s.r.o. | Kolín