Tepelná čerpadla, chlazení, klimatizace, topení, solární systémy
chladící boxy pro domácnost
Optimální způsob způsob uchovávaní čerstvých zásob – úsporný a přehledný

Přednosti na první pohled:

  • Rozsah teplot od +3°C do +19°C
  • Izolace PUR tl.60 mm
  • Podlaha z nerezové oceli
  • Jednoduchá a rychlá montáž
  • Velký výběr standardních velikostí

Chladící boxy Viessmann nabízejí ideálními teplotními podmínkami a velkým skladovacím prostorem ideální řešení pro vaše zásoby.

V moderní domácnosti jsou optimálně chlazené prostory pro uchování čerstvých zásob stejně tak nepostradatelné jako v průmyslu a obchodě. Sklepní prostory centrálně vytápěných domů, případně různé komory u nepodsklepených domů nejsou způsobem jejich stavby právě ideální pro skladování potravin a jiných výrobků. Rychle se kazící potraviny, například ovoce a zelenina , potřebují mírné chlazení s vysokou relativní vlhkostí vzduchu, aby si uchovaly svoji kvalitu. Tyto požadavky dokonale splňují tyto chladicí boxy.
Zabudovaný chladicí agregát VIESSMANN je vybaven regulací s možností volby vyšší nebo nižší relativní vlhkosti vzduchu uvnitř boxu. Proto např. salát a zelenina uskladněné v tomto boxu zůstávají čerstvé a aromatické až po dobu jednoho týdne, sýr nevysychá a ovoce zůstává šťavnaté a chutné.
Bez ohledu na to, zda se jedná o skladování potravin, pivních sudů, vína nebo zdravotnických a lékařských produktů, nabízejí tyto boxy optimální skladovací podmínky vzhledem k možnosti individuálního nastavení požadované teploty a vlhkosti. Předností je i nesrovnatelná velikost skladovacího prostoru oproti domácím lednicím. Již nejmenší box o půdorysných rozměrech 0,9 x 1,2 m  nabízí užitný objem 1540 l pro přehledné a přístupné skladování zásob.

Spojení prvků stěn

Přesná výroba a modulární způsob stavby systémem pero – drážka zaručují rychlou a bezpečnou montáž. Chladící boxy Viessmann jsou standardně vybaveny hygienickou podlahou z nerezové oceli. Na přání jsou dodávány i stěny z nerezové oceli v nejrůznějším provedení.

Krycí vrstvy sendvičových prvků tvoří pozinkovaný ocelový plech, který je povrchově upraven práškovým lakem vypalovaným při teplotě 180°C. Tak jsou chráněny vrstvou laku 70 µm i hrany plechu. Mimo standardní bílé barvy stěn je možno dodat i provedení z nerezového plechu 1.4301 s různou povrchovou úpravou.
Tvrzený polyuretan
Chladící boxy Viessmann jsou účinně izolovány vrstvou tvrzeného polyuretanu o tlouštce 60 mm. Výrobním postupem s bezfreonovým vypěňováním přispívá výrobce k ochraně životního prostředí.
Volitelná velikost chladícího boxu
Velké množství standardních velikostí boxů s výškou 195 cm , šířkou od 120 cm do 240 cm a hloubkou od 90 cm do 240 cm. Pro komerční účely jsou možné i rozměry boxů o šířce 150 – 300 cm a hloubkou od 120 do 600 cm – volitelně po 30 cm.
Vysoká funkčnost s přesvědčivými přednostmi
Podlaha boxů z nerezové oceli!
Patentovaná koncepce podlahy z nerezové oceli 1.4301 splňuje u chladících boxů i nejvyšší hygienické požadavky. Podlahy boxů Viessmann jsou beze spár, bez stupňů a jsou vybaveny prahem v úrovni podlahy. Tepelně izolovaná podlaha Viessmann KE11 má vícesměrové protiskluzové (certifikováno) a přípustné zatížení je 100 kg na kolo.
Dveře

Chladící boxy Viessmann jsou vybaveny ven se otevírajícími jednokřídlovými dveřmi se stoupavým závěsem pro snadné otevírání a zavírání Magnetické rámové těsnění, které je pro boxy Viessmann typické zaručuje i po mnohaletém provozu dokonalé utěsnění a minimalizuje ztráty energie.

Dveře jsou vybaveny bezpečnostním zámkem pro možnost otevření zevnitř boxu i při uzamčení z venkovní strany.

Příslušenství pro chladicí boxy

Chladicí agregáty VIESSMANN jsou optimalizovány pro velikost vyráběných boxů a konstruovány pro zabudování do boxu. To umožňuje velmi snadnou montáž a uvedení do provozu.

Regálové systémy
Regaa Stabio

Nerezové regály na míru umožňují optimálně využít skladovací kapacitu boxu. Nabízejí se ve dvou provedeních:

  • Regaa Stabio - celonerezové
  • Regaa Almo - eloxovaný hliník + umělohmotné regálové police
Regaa Almo
Další doplňky
Na přání lze box dovybavit dalším příslušenstvím jako např. nájezdová rampa, závěsné košíky na dveře, lišty na ochranu stěn proti nárazům, průzor ve dveřích apod.
Tepelná čerpadla, chlazení, klimatizace, topení, solární systémy Mapa stránek Napište nám