Tepelná čerpadla, chlazení, klimatizace, topení, solární systémy
chladící a mrazící boxy

Přednosti na první pohled:

 • Hygienické provedení
 • Hospodárnost
 • Účinná izolace zaručující nízkou spotřebu energie
 • Dlouhá životnost
 • Vysoká provozní spolehlivost
 • Vysoká ekologická úroveň díly plné recyklovatelnosti
 • Snadná montáž díky promyšlenému systému spojování panelů
 • Pověstná jakost německé značky díky perfektnímu zpracování
 • Dokonalé sladění boxu s chladícím agregátem
 • Přizpůsobivost pro vestavbu do nejrůznějších prostor
 • Zaručený servis
Chladící a mrazící boxy VIESSMANN TECTO
Tecto Standard
Tlouštka stěn 60, 80, 100, 120, 150 mm
Standardní provedení Tecto splňuje všechny požadavky nutné pro hygienické a bakteriologicky nezávadné skladování chlazeného zboží. U chladících a mrazících boxů Tecto Standard jsou stěny boxů přímo spojeny s tepelně izolovanou podlahou vyrobenou z nerezové oceli. Dokonalé bezespárové spojení stěnových a podlahových panelů zabraňuje vniknutí nečistot a vody do spojů.
Tecto Standard WL
Spojení prvků stěn
Stěnové panely chladících a mrazících boxů Standard WL80, WL100 jsou spojeny systémem pero – drážka s těsněním. Překrytí Tecto zajišťuje bezespárový přechod mezi prvky stěn.
Tecto Spezial
Tlouštka stěny 100 mm
Spojení prvků stěn
U provedení Tecto Spezial je nerezová podlaha v místech napojení na stěnu vybavena přechodovým rádiusem, přičemž spára mezi stěnou a podlahou je zvýšena oproti úrovni samotné podlahy. Tím je vyloučena možnost vniknutí vody do spár při provozu boxu nebo při jeho čištění. Stěny boxů jsou rovněž v rozích napojeny s rádiusovým přechodem. Touto konstrukcí je účinně zabráněno růstu mikrobiologických zárodků, které se nejčastěji vyskytují ve spárách a v rozích podlahy. Další výhodou tohoto provedení je i snadná údržba.
Izolace stěnových a stropních panelů boxů VIESSMANN
Optimální izolace má u chladící techniky zásadní prioritu, protože energie potřebná pro chlazení je podle druhu provozu 7–10krát dražší než energie na topení. Úspora energie je podmíněna optimální izolací. Ta je u chladících a mrazících boxů VIESSMANN splněna použitím tvrzeného polyuretanu PUR, který ze současně používaných izolačních materiálů vykazuje nejmenší vodivost tepla (Lambda < 0,025 W/mK při +10°C).
Tvrzený polyuretan PUR je navíc odolný proti chemikáliím, rozpustidlům, plísním a mikrobům, je zápachově neutrální a bez úniku toxických plynů.
Izolace stěn u boxů VIESSMANN je volně vypěněna ekologickým cyklopentanem . Jako odpad může být recyklován a v ekologickém koloběhu znovu použit pro výrobu nové suroviny. Zpracování tvrzeného polyuretanu je precizní a rozměrově přesné.
Spojení panelů

Spojení sendvičových panelů boxů (podlahy, stěn, stropu) je zajištěno samostředícím systémem drážka – pero. V jednotlivých prvcích jsou zapěněny excentrické upínací zámky s krytem z umělé hmoty a upínacími háky chráněnými proti korozi. Upínací zámky je možno při montáži utahovat z vnitřní strany boxu. Box nemusí být při montáži přístupný zvenku.
Použité zámky umožňují nejenom snadnou montáž, ale díky své konstrukci a korozní odolnosti i případnou demontáž boxu v případě, že je nutno např. box přemístit z provozních důvodů na jiné místo.

Díky dostatečnému vyztužení a statickému zajištění jsou boxy VIESSMANN vhodné pro vestavby např. závěsů na maso, drážek nebo pro montáž stropních agregátů VIESSMANN.

Povrchová úprava

Krycí vrstvy sendvičových panelů VIESSMANN sestávají z žárově pozinkovaného ocelového plechu, který je nalakován kvalitním práškovým lakem.  Tím je zaručuje hygienický hladký a odolný povrch i na nepřístupných hranách a je tí zaručena dokonalá korozní ochrana.

Na přání je možná i nová antimikrobiálně účinná povrchová úprava VIESSMANN Silver Protect®.
VIESSMANN – podlahy z nerezové oceli – komfortní jistota
Podlahy z nerezové oceli 1.4301 splňují nejvyšší hygienické nároky. Podlahové panely boxů VIESSMANN jsou bezespárově napojeny.
Protiskluzové provedení podlahy
Vícesměrovou zábranou proti smyku a skluzu (certifikované provedení) , které je dosaženo speciálními prolisy, zaručují podlahy boxů VIESSMANN rozhodující kladný prvek v oblasti bezpečnosti práce! Pro nejrůznější oblasti se nabízejí nerezové podlahy v různými kuželovými nebo kruhovými prolisy.
Vysoká možnost zatížení podlahy
Díky použitým materiálům jsou podlahy boxů VIESSMANN extrémně zatížitelné a je po nich možné pojíždět vozíky s přípustným zatížením na kolo až 4000N
Chladící boxy bez podlahových prvků
U chladících boxů bez podlahy z nerezové oceli jsou stěnové prvky spojeny se stávající podlahou pomocí U-profilů z umělé hmoty.
Tepelná čerpadla, chlazení, klimatizace, topení, solární systémy Mapa stránek Napište nám